Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 stycznia 2025 00:58
Reklama

Wejdź do głowy Wajdy: odkryj sekrety jego twórczości! | Zapraszamy na "NIEZŁY WCZYT"

Wspólnie z Biblioteką Elbląską zapraszamy na kolejny odcinek audycji "Niezły Wczyt" — programu, który promuje literaturę i zachęca do sięgania po różnorodne książki. Tym razem jednak nie mamy do czynienia z powieścią, opowiadaniem ani nawet pamiętnikiem. Przedstawiamy prawdziwą perełkę — "Notesy 1942-2016. Wybór" Andrzeja Wajdy. Ten unikatowy zbór wprowadza nas w świat twórczych zapisków jednego z najwybitniejszych reżyserów polskiego kina.

"Notesy 1942-2016. Wybór" to zbór osobistych zapisków Andrzeja Wajdy, obejmujący cztery tomy. Te niepozorne notatki otwierają przed czytelnikiem drzwi do świata myśli, inspiracji i refleksji reżysera. Wajda dzieli się swoimi pomysłami, szkicami koncepcyjnymi, przemyśleniami na temat sztuki, filmu, literatury i codziennego życia.

W notatkach znajdziemy zapiski z okresów pracy nad najważniejszymi filmami, rysunki i szkice scenograficzne, cytaty z ulubionych książek oraz osobiste refleksje. Każdy tom to swoista podróż przez różne etapy życia artysty — od czasów młodości po dojrzałą twórczość. To niezwykle szczera i intymna opowieść, która pozwala lepiej zrozumieć proces twórczy Wajdy i jego nieustanne poszukiwania artystyczne.

Dlaczego warto sięgnąć po "Notesy 1942-2016"?

Zbiór notesów Andrzeja Wajdy to skarbnica wiedzy o procesie twórczym i życiu jednego z najważniejszych twórców polskiego kina. To lektura dla osób zainteresowanych nie tylko filmem, ale także sztuką, literaturą i historią współczesnej Polski. Notesy pokazują, jak kształtowały się myśli Wajdy i co go inspirowało. To prawdziwa gratka dla tych, którzy chcą zajrzeć za kulisy twórczości wielkich artystów.

Jeśli chcesz odkryć sekrety warsztatu twórczego Andrzeja Wajdy, zapraszamy do Biblioteki Elbląskiej, gdzie znajdziesz nie tylko "Notesy 1942-2016", ale także wiele innych inspirujących pozycji literackich. Wpadnij do nas i daj się porwać fascynującym światom zapisanym na kartach książek!

#CzytajBoWarto
Produkcja: Truso Media


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptuję regulamin serwisu Truso.tv, którego administratorem jest Truso Media sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu, przy ulicy zacisze 4/N. Kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub pod adresem korespondencyjnym siedziby spółki. Jednocześnie udzielam zgody na przetwarzanie danych wpisanych w formularzu i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach przesyłania informacji marketingowych firmy Truso Media Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Don Zalesko (YTchanel.)Treść komentarza: Będzie wsparcie publikiData dodania komentarza: 2.12.2024, 15:42Źródło komentarza: Tauron Puchar Polski kobiet po raz pierwszy w Elblągu [WIDEO]Autor komentarza: lolTreść komentarza: xdddddddData dodania komentarza: 22.10.2024, 22:24Źródło komentarza: Pomimo wszystkiego, szukajmy w ludziach dobra...Autor komentarza: śmiech na saliTreść komentarza: niezła melina... koleś zagadał, a baba co? "to ja idę sobie zupę ugotować", widać że się znali i chlali, był tam równo 1000zł? a może 990zł albo 1100zł? a może tylko 200zł? 100zł wydali i 100zł zostało? chłop chwalił się garnkiem "złota" i go przewalili, "Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców" aha poszukiwali sąsiadów... dziwne że nie umorzyli z powodu nie wykrycia sprawców XDData dodania komentarza: 10.09.2024, 02:44Źródło komentarza: Ukradli garnek bilonuAutor komentarza: KłamiecieTreść komentarza: Ale kłamstwo, że czeka rozbudowa... Przecież to dopiero złożone wnioski o dofinansowanie, a nie klepnięty projekt!Data dodania komentarza: 25.08.2024, 17:30Źródło komentarza: Kolejne ulice czeka rozbudowaAutor komentarza: ZdzichTreść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:21Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: Zdzich.Treść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:20Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościoły
Reklama