Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 13:14
Reklama

Marketing szeptany – co to jest i dlaczego warto?

Siła rekomendacji jest ogromna. Może wpłynąć na postrzeganie marki, poprawić jej wizerunek i wzbudzić zainteresowanie produktem lub usługą. Jednak nieodpowiednio zaplanowana i zrealizowana kampania często przynosi efekt odwrotny do zamierzonego. O czym warto pamiętać, wdrażając marketing szeptany, by spełnić założone cele?
Marketing szeptany – co to jest i dlaczego warto?

Skuteczny marketing szeptany

Marketing szeptany (buzz marketing, word of mouth marketing) to technika mająca na celu poinformowanie potencjalnych klientów o ofercie firmy czy przedstawienie zalet danego produktu lub usługi. Marketing szeptany polega na dodawaniu komentarzy, udzielaniu porad czy wyjaśniania różnych wątpliwości związanych z danym tematem, marką czy ofertą. Dzięki takim działaniom marka staje się bardziej rozpoznawalna i może zyskać pozytywny wizerunek. Ten rodzaj komunikacji ma na celu wywołanie określonej reakcji wśród użytkowników oraz zachęcenie do dzielenia się opiniami i doświadczeniami. Marketing szeptany w internecie nie może być mylony z reklamą ani wprowadzać odbiorców w błąd. Musi przekazywać realne informacje na temat marki, produktu lub usługi.

Rodzaje marketingu szeptanego

Istnieje co najmniej kilka rodzajów marketingu szeptanego. Jednym z nich jest evengelist marketing, który ma na celu wzmocnienie więzi emocjonalnej z odbiorcami i zbudowanie silnego przywiązania do marki, produktu lub usługi. Innym rodzajem jest marketing wirusowy – w tym przypadku marka zachęca społeczność do dystrybucji i budowania zasięgów. Bardzo popularny jest również trendseeting, czyli promowanie marki lub produktów przez blogera, vlogera albo celebrytę. Takie działanie ma na celu wywołanie danego trendu wśród grupy docelowej. Istnieje również pojęcie community marketingu, które w praktyce oznacza promocję marki wśród wyspecjalizowanych, wąskich grupach tematycznych. Marketing szeptany w internecie może odbywać się zarówno na forach, blogach, vlogach, jak i w mediach społecznościowych.

Marketing szeptany w internecie – korzyści dla firm

Marketing szeptany może realizować różne cele marki. Przede wszystkim pomaga kreować trendy związane z konkretnymi produktami, wzbudza zainteresowanie nimi wśród odbiorców, zachęca do dyskusji, wzmacnia wizerunek marki poprzez pozytywne rekomendacje, a także dostarcza konsumentom informacji o aktualnych promocjach i ofertach firmy. Marketing szeptany w internecie ma wiele zalet – kampanie, dzięki automatyzacji, są łatwe do przeprowadzenia, można angażować społeczność w dyskusję na wiele sposobów oraz zyskać szerokie zasięgi dzięki viralom.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptuję regulamin serwisu Truso.tv, którego administratorem jest Truso Media sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu, przy ulicy zacisze 4/N. Kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub pod adresem korespondencyjnym siedziby spółki. Jednocześnie udzielam zgody na przetwarzanie danych wpisanych w formularzu i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach przesyłania informacji marketingowych firmy Truso Media Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Komentarze

Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: lolTreść komentarza: xdddddddData dodania komentarza: 22.10.2024, 22:24Źródło komentarza: Pomimo wszystkiego, szukajmy w ludziach dobra...Autor komentarza: śmiech na saliTreść komentarza: niezła melina... koleś zagadał, a baba co? "to ja idę sobie zupę ugotować", widać że się znali i chlali, był tam równo 1000zł? a może 990zł albo 1100zł? a może tylko 200zł? 100zł wydali i 100zł zostało? chłop chwalił się garnkiem "złota" i go przewalili, "Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców" aha poszukiwali sąsiadów... dziwne że nie umorzyli z powodu nie wykrycia sprawców XDData dodania komentarza: 10.09.2024, 02:44Źródło komentarza: Ukradli garnek bilonuAutor komentarza: KłamiecieTreść komentarza: Ale kłamstwo, że czeka rozbudowa... Przecież to dopiero złożone wnioski o dofinansowanie, a nie klepnięty projekt!Data dodania komentarza: 25.08.2024, 17:30Źródło komentarza: Kolejne ulice czeka rozbudowaAutor komentarza: ZdzichTreść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:21Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: Zdzich.Treść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:20Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: JASIUTreść komentarza: TO LGBTData dodania komentarza: 15.08.2024, 11:48Źródło komentarza: Porozmawiajmy - Mariusz Ciągadlak
Reklama