Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 05:06
Reklama

Latali na Zalewie Wiślanym

Zalew Wiślany latem chętnie odwiedzany jest przez żeglarzy. Zimą również przyciąga fanów żeglarstwa, ale lodowego. Skuty lodem stał się areną zmagań dla zawodników startujących w Mistrzostwach Polski w klasie DN Junior oraz klasie Ice Optimist.
Latali na Zalewie Wiślanym

Autor: ap

Zalew Wiślany zamieni się w lodowa pustynię. Z tego najbardziej cieszą się bojerowcy, którzy przyjechali do Tolkmicka na zawody. To co lubią najbardziej w tym sporcie, to prędkość, którą można osiągnąć. - Nawet do ponad 90 km na godzinę – zaznacza Maria Konarzewska z Giżycka, uczestniczka regat.


 

Żeglarze lodowi chętnie odwiedzają Zalew Wiślany, by polatać na bojerach. Warunki są tu dobre, chociaż miejscami lód bywa nierówny.

Latanie na bojerach jest sportem dla każdego, jednak zdecydowanie łatwiej będzie osobom, które wcześniej już żeglowały. Bo bojer to nic innego jak łódka, tylko do uprawiania żeglarstwa lodowego – mówi Jerzy Henke z Warszawy.

W Mistrzostwach Polski wystartowało łącznie około 90 zawodników. Wśród nich obecny był mistrz świata Karol Jabłoński oraz Michał Burczyński brązowy medalista świata. - Polacy, jeśli chodzi o bojery są potęgą – mówi Adam Szczęsny z Olsztyna.

Bojerowcy jeżdżą po całym świecie w poszukiwaniu warunków lodowych. Polaków zobaczymy m.in. podczas zimowych regat na jeziorze Bajkał.

 

__________________________________________

OGLĄDANE TERAZ: ZIMA W 1996 ROKU W ELBLĄGU

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptuję regulamin serwisu Truso.tv, którego administratorem jest Truso Media sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu, przy ulicy zacisze 4/N. Kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub pod adresem korespondencyjnym siedziby spółki. Jednocześnie udzielam zgody na przetwarzanie danych wpisanych w formularzu i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach przesyłania informacji marketingowych firmy Truso Media Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: lolTreść komentarza: xdddddddData dodania komentarza: 22.10.2024, 22:24Źródło komentarza: Pomimo wszystkiego, szukajmy w ludziach dobra...Autor komentarza: śmiech na saliTreść komentarza: niezła melina... koleś zagadał, a baba co? "to ja idę sobie zupę ugotować", widać że się znali i chlali, był tam równo 1000zł? a może 990zł albo 1100zł? a może tylko 200zł? 100zł wydali i 100zł zostało? chłop chwalił się garnkiem "złota" i go przewalili, "Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców" aha poszukiwali sąsiadów... dziwne że nie umorzyli z powodu nie wykrycia sprawców XDData dodania komentarza: 10.09.2024, 02:44Źródło komentarza: Ukradli garnek bilonuAutor komentarza: KłamiecieTreść komentarza: Ale kłamstwo, że czeka rozbudowa... Przecież to dopiero złożone wnioski o dofinansowanie, a nie klepnięty projekt!Data dodania komentarza: 25.08.2024, 17:30Źródło komentarza: Kolejne ulice czeka rozbudowaAutor komentarza: ZdzichTreść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:21Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: Zdzich.Treść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:20Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: JASIUTreść komentarza: TO LGBTData dodania komentarza: 15.08.2024, 11:48Źródło komentarza: Porozmawiajmy - Mariusz Ciągadlak
Reklama