Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 stycznia 2025 05:46
Reklama

Elbląg w obiektywie lat sześćdziesiątych – Zaproszenie na spotkanie autorskie

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Michałem Kozłowskim, autorem naszego nowego wydawnictwa „Elbląg i elblążanie w fotografii własnej, lata sześćdziesiąte”.

Album ten jest długo wyczekiwaną kontynuacją wydanej w 2007 roku pracy Krystyny Laskowskiej i śp. Wiesławy Rynkiewicz-Domino „Elbląg i elblążanie w fotografii własnej, lata czterdzieste, lata pięćdziesiąte”. Po raz kolejny, dzięki pomocy mieszkańców miasta, którzy użyczali prywatne zdjęcia ze swoich rodzinnych albumów, możemy przenieść się w czasie do niezwykle ciekawego okresu w historii Elbląga. 

Lata sześćdziesiąte w naszym mieście to czas ludzi młodych – ich energia, chęć życia i pragnienie zmiany wywarły trwały wpływ na lokalną rzeczywistość. To wtedy spośród szarych ruin i opustoszałych skwerów, zaczął wyłaniać się współczesny Elbląg. Po niezwykle trudnych latach powojennych, sytuacja w mieście zaczęła się stabilizować, a warunki bytowe mieszkańców stopniowo poprawiać. Możliwym stało się to, co dzisiaj wydaje się oczywistością, ale dla ówczesnych dwudziestolatków było jak powiew świeżego powietrza. Wreszcie pojawił się czas i możliwość do zabawy, rozrywki, tworzenia, organizowania się i zrzeszania. Młodzi ludzie - żądni wrażeń i głodni kultury – zaczęli na własną rękę aranżować  przestrzeń do realizacji swych potrzeb. W Elblągu jak grzyby po deszczu powstawały kluby dyskusyjne, inicjatywy i instytucje kulturalne, lokale rozrywkowe, a także nowoczesne sklepy, czy osiedla mieszkaniowe. Miasto zaczęło ŻYĆ!

Album przedstawia panoramę życia codziennego elblążan w tamtej dekadzie, a spotkanie autorskie będzie okazją do przybliżenia procesu jego powstawania oraz podzielenia się ciekawymi opowieściami, ukrytymi na jego kartach.

Spotkanie odbędzie się 24 stycznia o godzinie 18:00 w sali edukacyjnej w budynku Gimnazjum MAH. Wstęp wolny.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptuję regulamin serwisu Truso.tv, którego administratorem jest Truso Media sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu, przy ulicy zacisze 4/N. Kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub pod adresem korespondencyjnym siedziby spółki. Jednocześnie udzielam zgody na przetwarzanie danych wpisanych w formularzu i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach przesyłania informacji marketingowych firmy Truso Media Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Don Zalesko (YTchanel.)Treść komentarza: Będzie wsparcie publikiData dodania komentarza: 2.12.2024, 15:42Źródło komentarza: Tauron Puchar Polski kobiet po raz pierwszy w Elblągu [WIDEO]Autor komentarza: lolTreść komentarza: xdddddddData dodania komentarza: 22.10.2024, 22:24Źródło komentarza: Pomimo wszystkiego, szukajmy w ludziach dobra...Autor komentarza: śmiech na saliTreść komentarza: niezła melina... koleś zagadał, a baba co? "to ja idę sobie zupę ugotować", widać że się znali i chlali, był tam równo 1000zł? a może 990zł albo 1100zł? a może tylko 200zł? 100zł wydali i 100zł zostało? chłop chwalił się garnkiem "złota" i go przewalili, "Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców" aha poszukiwali sąsiadów... dziwne że nie umorzyli z powodu nie wykrycia sprawców XDData dodania komentarza: 10.09.2024, 02:44Źródło komentarza: Ukradli garnek bilonuAutor komentarza: KłamiecieTreść komentarza: Ale kłamstwo, że czeka rozbudowa... Przecież to dopiero złożone wnioski o dofinansowanie, a nie klepnięty projekt!Data dodania komentarza: 25.08.2024, 17:30Źródło komentarza: Kolejne ulice czeka rozbudowaAutor komentarza: ZdzichTreść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:21Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: Zdzich.Treść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:20Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościoły
Reklama