Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 listopada 2024 04:31
Reklama https://www.cmentarz.elblag.pl/

III dożynki wiejskie w Kazimierzowie – święto plonów i radosnej wspólnoty

Mieszkańcy Kazimierzowa i okolicznych miejscowości zebrali się, aby wspólnie świętować III Dożynki Wiejskie. Wydarzenie, zorganizowane przez Stowarzyszenie ZICHERKA oraz sołtyski wsi Kazimierzowo i Adamowo, odbyło się pod hasłem: „Kazimierzowo, Zicherka i glina… tu opowieść się zaczyna.” Była to doskonała okazja, aby uczcić zakończenie zbiorów i cieszyć się bogactwem natury oraz lokalną kulturą.
Kliknij aby odtworzyć

Obchody rozpoczęły się już o godzinie 13:00, kiedy to uczestnicy wzięli udział w rowerowej grze terenowej. Trasa wiodła przez malownicze okolice, a na rowerzystów czekały zadania, które wymagały zręczności, wiedzy o regionie i sprytu. Gra terenowa przyciągnęła zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców, dostarczając wszystkim dużo radości i satysfakcji.

O godzinie 15:00 oficjalnie otwarto festyn dożynkowy, który zgromadził wielu gości z Kazimierzowa oraz sąsiednich miejscowości. Na scenie odbywały się liczne występy artystyczne, w tym konkurs piosenki ludowej, który stanowił ważny punkt programu. Uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje talenty wokalne, a publiczność z entuzjazmem oklaskiwała każdego wykonawcę.

Nie zabrakło także tradycyjnego poczęstunku, który przyciągnął smakoszy lokalnych przysmaków. Stoły uginały się od regionalnych specjałów, które podkreślały wyjątkowość i gościnność mieszkańców wsi. Na najmłodszych i starszych uczestników czekały również konkursy z nagrodami, w których można było wykazać się wiedzą o tradycjach rolniczych i życiu wiejskim.

Wieczór zakończyła wspólna zabawa taneczna, która zgromadziła tłumy na parkiecie. Przy dźwiękach muzyki wszyscy bawili się do późnych godzin, świętując udany rok i ciesząc się wspólną obecnością.

Dożynki w Kazimierzowie to nie tylko okazja do celebrowania urodzajnych plonów, ale także do podkreślenia więzi społecznych i umocnienia lokalnej tradycji. Tegoroczna edycja była pełna radości, uśmiechów i niezapomnianych chwil, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptuję regulamin serwisu Truso.tv, którego administratorem jest Truso Media sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu, przy ulicy zacisze 4/N. Kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub pod adresem korespondencyjnym siedziby spółki. Jednocześnie udzielam zgody na przetwarzanie danych wpisanych w formularzu i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach przesyłania informacji marketingowych firmy Truso Media Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: śmiech na saliTreść komentarza: niezła melina... koleś zagadał, a baba co? "to ja idę sobie zupę ugotować", widać że się znali i chlali, był tam równo 1000zł? a może 990zł albo 1100zł? a może tylko 200zł? 100zł wydali i 100zł zostało? chłop chwalił się garnkiem "złota" i go przewalili, "Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców" aha poszukiwali sąsiadów... dziwne że nie umorzyli z powodu nie wykrycia sprawców XDData dodania komentarza: 10.09.2024, 02:44Źródło komentarza: Ukradli garnek bilonuAutor komentarza: KłamiecieTreść komentarza: Ale kłamstwo, że czeka rozbudowa... Przecież to dopiero złożone wnioski o dofinansowanie, a nie klepnięty projekt!Data dodania komentarza: 25.08.2024, 17:30Źródło komentarza: Kolejne ulice czeka rozbudowaAutor komentarza: ZdzichTreść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:21Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: Zdzich.Treść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:20Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: HalaTreść komentarza: Mały drobiazg. W jakim mieście jest ten plac Kajki? Och redaktorzy...Data dodania komentarza: 21.07.2024, 12:04Źródło komentarza: Plac zabaw w Parku Kajki będzie wyremontowany M Autor komentarza: Żeglarz z Elbląga -pozdrawia Jaśnie Pana Starostę.Treść komentarza: Dlaczego rok po oddaniu do użytkowania nowy most w Nowakowie nie jest otwierany dla jednostek pływających częściej niż trzy razy dziennie ? Obecnie JAŚNIE PAN starosta zdecydował, że most nie będzie otwierany częściej. Co jest przyczyną tego stanu rzeczy? Stary prymitywny most był otwierany ok8-10 razy dziennie, a cała operacja trwała 5 minut. Dziś nowoczesny obiekt, otwierany jednym naciśnięciem guzika otwiera się ok 15 o ile nie nastąpi awaria (co zdarza b często ). Ogranicza to dość skutecznie możliwość wypłynięcia jachtem z Elbląga na Zalew i dalej na Zatokę jak i powrót do Elbląga. Czy o to chodziło w tej inwestycji za grube miliony ?Data dodania komentarza: 13.07.2024, 09:56Źródło komentarza: Most obrotowy w Nowakowie
Reklama