Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 26 listopada 2024 21:30
Reklama https://www.cmentarz.elblag.pl/

Kopernik czeka na pierwszych gości

Wyrusz w podróż w czasie, by poznać bliżej człowieka, który zmienił oblicze nauki i spojrzenie na wszechświat.
Kliknij aby odtworzyć

 Wieża Kopernika, która została otwarta w ubiegłym roku dla zwiedzających w Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku czeka na nowych gości.  Na 3 poziomach prezentowana jest tam interesująca wystawa pn. „Prywatny świat Mikołaja Kopernika”. Można na niej zobaczyć jak wyglądała kuchnia, sypialnia czy gabinet uczonego. Warto wspomnieć, że Wieża Kopernika jest jednym z nielicznych obiektów architektury, które pozostały po czasach słynnego astronoma. Na wystawie znajdziemy bardzo dużo obiektów oryginalnych. Najwięcej z nich prezentowanych jest na drugim poziomie czyli w sypialni Kopernika. Możemy tam znaleźć m.in. łoże późnogotyckie wraz z fotelami renesansowymi krucyfiks oraz sznur koralików, które służyły do prywatnej modlitwy Kopernikowi.  Na poziomie na którym prezentowany jest gabinet zobaczyć można sprzęty i meble, które mogły służyć Kopernikowi w codziennej pracy. Kopernik siedzi tam przy pulpicie, który stoi na oryginalnym stole renesansowym na oryginalnym krześle. Również strój na manekinie wykonany został zgodnie z duchem epoki w jakiej żył Kopernik. Na wystawie urządzono również niewielki kącik pokazujący pracę słynnego astronoma w dziedzinie medycy. Wieża otwarta jest codziennie, w godzinach 9.30-12.30 oraz 13.00-17.00.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptuję regulamin serwisu Truso.tv, którego administratorem jest Truso Media sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu, przy ulicy zacisze 4/N. Kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub pod adresem korespondencyjnym siedziby spółki. Jednocześnie udzielam zgody na przetwarzanie danych wpisanych w formularzu i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach przesyłania informacji marketingowych firmy Truso Media Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: lolTreść komentarza: xdddddddData dodania komentarza: 22.10.2024, 22:24Źródło komentarza: Pomimo wszystkiego, szukajmy w ludziach dobra...Autor komentarza: śmiech na saliTreść komentarza: niezła melina... koleś zagadał, a baba co? "to ja idę sobie zupę ugotować", widać że się znali i chlali, był tam równo 1000zł? a może 990zł albo 1100zł? a może tylko 200zł? 100zł wydali i 100zł zostało? chłop chwalił się garnkiem "złota" i go przewalili, "Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców" aha poszukiwali sąsiadów... dziwne że nie umorzyli z powodu nie wykrycia sprawców XDData dodania komentarza: 10.09.2024, 02:44Źródło komentarza: Ukradli garnek bilonuAutor komentarza: KłamiecieTreść komentarza: Ale kłamstwo, że czeka rozbudowa... Przecież to dopiero złożone wnioski o dofinansowanie, a nie klepnięty projekt!Data dodania komentarza: 25.08.2024, 17:30Źródło komentarza: Kolejne ulice czeka rozbudowaAutor komentarza: ZdzichTreść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:21Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: Zdzich.Treść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:20Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: JASIUTreść komentarza: TO LGBTData dodania komentarza: 15.08.2024, 11:48Źródło komentarza: Porozmawiajmy - Mariusz Ciągadlak
Reklama