Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 21 listopada 2024 10:24
Reklama

Proces naturalnego odnawiania lasów.

W najnowszym odcinku "Alfabetu Lasu" przeniesiemy Was w serce natury, by odkryć tajniki naturalnego odnowienia lasu. Ten fascynujący proces, który może trwać nawet do 40 lat, zostanie nam wyjaśniony przez Jana Piotrowskiego z Nadleśnictwa Elbląg. Krok po kroku odsłonimy Wam tę złożoną procedurę, która jest nie tylko niesamowita, ale też niezbędna dla zachowania ekosystemów leśnych.

Podstawą tej metody jest naśladowanie i nauka z natury. Leśnicy nie tylko podpatrują, ale także uczą się od przyrody, wprowadzając procesy, które są jej wiernym odzwierciedleniem. Kluczowe znaczenie ma tu pozyskiwanie drewna, które jest głównym celem pracy leśników i ma ogromne znaczenie dla całego społeczeństwa. Drewno to surowiec, na którym zależy każdemu z nas, a zrozumienie procesów jego pozyskiwania jest kluczowe.

Ciekawostką jest fakt, że sadząc drzewka z wyhodowanych nasion na określonym obszarze, możemy spodziewać się około 4 sztuk. Natomiast w przypadku drzewek, które sadzone są naturalnie, bez bezpośredniej interwencji człowieka, na tym samym obszarze może wyrosnąć nawet do 15 sztuk. To różnorodność, którą przyroda wprowadza sama, jest fascynująca i ukazuje, jak ważne jest pozostawienie naturze pewnego stopnia swobody.

Odcinek ten obfituje w wiedzę i praktyczne informacje, które przybliżają nas do zrozumienia, jak ważna jest harmonia między działaniami człowieka a naturą. Poprzez edukację i większą świadomość możemy lepiej dbać o nasze lasy, zapewniając im zdrowy i naturalny rozwój na przyszłe pokolenia. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptuję regulamin serwisu Truso.tv, którego administratorem jest Truso Media sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu, przy ulicy zacisze 4/N. Kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub pod adresem korespondencyjnym siedziby spółki. Jednocześnie udzielam zgody na przetwarzanie danych wpisanych w formularzu i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach przesyłania informacji marketingowych firmy Truso Media Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Komentarze

Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: lolTreść komentarza: xdddddddData dodania komentarza: 22.10.2024, 22:24Źródło komentarza: Pomimo wszystkiego, szukajmy w ludziach dobra...Autor komentarza: śmiech na saliTreść komentarza: niezła melina... koleś zagadał, a baba co? "to ja idę sobie zupę ugotować", widać że się znali i chlali, był tam równo 1000zł? a może 990zł albo 1100zł? a może tylko 200zł? 100zł wydali i 100zł zostało? chłop chwalił się garnkiem "złota" i go przewalili, "Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców" aha poszukiwali sąsiadów... dziwne że nie umorzyli z powodu nie wykrycia sprawców XDData dodania komentarza: 10.09.2024, 02:44Źródło komentarza: Ukradli garnek bilonuAutor komentarza: KłamiecieTreść komentarza: Ale kłamstwo, że czeka rozbudowa... Przecież to dopiero złożone wnioski o dofinansowanie, a nie klepnięty projekt!Data dodania komentarza: 25.08.2024, 17:30Źródło komentarza: Kolejne ulice czeka rozbudowaAutor komentarza: ZdzichTreść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:21Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: Zdzich.Treść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:20Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: JASIUTreść komentarza: TO LGBTData dodania komentarza: 15.08.2024, 11:48Źródło komentarza: Porozmawiajmy - Mariusz Ciągadlak
Reklama