Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 21 listopada 2024 10:24
Reklama

Leśne sekrety ochrony: wśród rezerwatów i pomników Nnatury

Przyroda chroniona jest na wiele sposobów - rezerwaty, parki krajobrazowe, pomniki przyrody, ochrona gatunkowa, to tylko niektóre z nich. W najnowszym odcinku "Wokół Lasu/' odkryjemy, co robią leśnicy, by chronić przyrodę w lesie. Zabierzemy Was w podróż do Nadleśnictwa Zaporowo, eksplorując dwa wyjątkowe rezerwaty: florystyczny "Cielętnik" oraz faunistyczny "Ostoja bobrów" na rzece Pasłęce.

Nasza podróż rozpoczyna się w Nadleśnictwie Zaporowo, gdzie tajemnice ochrony przyrody ożywają wśród szeptów drzew i szumu strumieni. Zobaczymy, jak rezerwat florystyczny Cielętnik tętni życiem, a faunistyczny Ostoja bobrów na rzece Pasłęce skrywa niezliczone historie dzikiego świata.

Odkryjemy, dlaczego martwe drzewa stają się nieocenionym skarbem lasu, a ochrona strefowa przypomina skomplikowaną grę strategiczną, w której stawką jest przetrwanie gatunków. Drzewa, te żywe pomniki przyrody, będą naszymi przewodnikami w świecie, gdzie każdy liść i gałąź ma swoją historię.

Nadleśnictwo Zaporowo, rozciągające się na niemal 19 tysięcy hektarów, stanie się areną naszych odkryć. Tutaj, gdzie 75% terenu jest świadkiem działań ochronnych, każdy zakątek kryje własną, niepowtarzalną opowieść.

Zakończymy naszą wyprawę nad brzegami jednego z najpiękniejszych jezior w Nadleśnictwie, gdzie natura i człowiek spotykają się, by razem tworzyć przyszłość.

Ta opowieść nie jest tylko artykułem - to zaproszenie do świata, gdzie każdy dzień jest nową stroną w niekończącej się księdze natury. Przyłącz się do nas i odkryj, jak fascynująca może być ochrona przyrody, kiedy patrzy się na nią oczami tych, którzy ją kochają i chronią.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptuję regulamin serwisu Truso.tv, którego administratorem jest Truso Media sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu, przy ulicy zacisze 4/N. Kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub pod adresem korespondencyjnym siedziby spółki. Jednocześnie udzielam zgody na przetwarzanie danych wpisanych w formularzu i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach przesyłania informacji marketingowych firmy Truso Media Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Komentarze

Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: lolTreść komentarza: xdddddddData dodania komentarza: 22.10.2024, 22:24Źródło komentarza: Pomimo wszystkiego, szukajmy w ludziach dobra...Autor komentarza: śmiech na saliTreść komentarza: niezła melina... koleś zagadał, a baba co? "to ja idę sobie zupę ugotować", widać że się znali i chlali, był tam równo 1000zł? a może 990zł albo 1100zł? a może tylko 200zł? 100zł wydali i 100zł zostało? chłop chwalił się garnkiem "złota" i go przewalili, "Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców" aha poszukiwali sąsiadów... dziwne że nie umorzyli z powodu nie wykrycia sprawców XDData dodania komentarza: 10.09.2024, 02:44Źródło komentarza: Ukradli garnek bilonuAutor komentarza: KłamiecieTreść komentarza: Ale kłamstwo, że czeka rozbudowa... Przecież to dopiero złożone wnioski o dofinansowanie, a nie klepnięty projekt!Data dodania komentarza: 25.08.2024, 17:30Źródło komentarza: Kolejne ulice czeka rozbudowaAutor komentarza: ZdzichTreść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:21Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: Zdzich.Treść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:20Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: JASIUTreść komentarza: TO LGBTData dodania komentarza: 15.08.2024, 11:48Źródło komentarza: Porozmawiajmy - Mariusz Ciągadlak
Reklama