Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 2 stycznia 2025 16:20
Reklama https://www.cmentarz.elblag.pl/

Tajemnice i skarby Nadleśnictwa Zaporowo:

W najnowszym odcinku serii "Wokół Lasu" zabieramy widzów w niezwykłą podróż do serca Nadleśnictwa Zaporowo, gdzie odkrywamy zarówno bogactwo przyrody, jak i fascynującą historię tego miejsca.

Podczas naszej wędrówki, przemierzamy "Leśne Prawdy" - ścieżkę edukacyjną, która jest prawdziwym skarbem wiedzy o lokalnej florze i faunie. To tutaj dowiadujemy się fascynujących faktów o gatunkach roślin i zwierząt, które zamieszkują ten obszar, zyskując nowy szacunek i zrozumienie dla naturalnego świata. Następnie nasza podróż prowadzi nas do brzegów Jeziora Pierzchalskiego, popularnego wśród turystów. Urokliwe widoki i niezakłócona przyroda sprawiają, że każda wizyta tutaj jest niezapomniana. To idealne miejsce dla tych, którzy pragną zaznać spokoju w otoczeniu natury, oraz dla miłośników fotografii przyrodniczej.

Nadleśnictwo Zaporowo to nie tylko przyroda, ale również miejsce przeniknięte historią. W tym odcinku przybliżamy historię związane z lokalnymi kurhanami i bunkrami, ukazując, jak te pozostałości przeszłości wciąż wpływają na krajobraz i świadomość lokalnej społeczności. Opowiadamy o tym, jak te miejsca mogą przenosić turystów w czasie, dając im szansę doświadczenia historii w najbardziej bezpośredni sposób. Kulminacyjnym punktem naszej podróży jest eksploracja fortyfikacji Trójkąta Lidzbarskiego. Przemierzając leśne ścieżki, natrafiamy na ślady historii, które opowiadają o ważnych momentach przeszłości regionu. To fascynująca lekcja historii, która ożywa w naturalnym otoczeniu lasów Zaporowo.

Odcinek ten to nie tylko podróż po leśnych ścieżkach, ale również podróż przez czas. Odkrywając tajemnice Nadleśnictwa Zaporowo, poznajemy nie tylko bogactwo przyrody, ale również głęboką historię tego regionu. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć, jak przeszłość i teraźniejszość splatają się, tworząc niepowtarzalny krajobraz, który fascynuje zarówno turystów, jak i miłośników historii.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptuję regulamin serwisu Truso.tv, którego administratorem jest Truso Media sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu, przy ulicy zacisze 4/N. Kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub pod adresem korespondencyjnym siedziby spółki. Jednocześnie udzielam zgody na przetwarzanie danych wpisanych w formularzu i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach przesyłania informacji marketingowych firmy Truso Media Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Don Zalesko (YTchanel.)Treść komentarza: Będzie wsparcie publikiData dodania komentarza: 2.12.2024, 15:42Źródło komentarza: Tauron Puchar Polski kobiet po raz pierwszy w Elblągu [WIDEO]Autor komentarza: lolTreść komentarza: xdddddddData dodania komentarza: 22.10.2024, 22:24Źródło komentarza: Pomimo wszystkiego, szukajmy w ludziach dobra...Autor komentarza: śmiech na saliTreść komentarza: niezła melina... koleś zagadał, a baba co? "to ja idę sobie zupę ugotować", widać że się znali i chlali, był tam równo 1000zł? a może 990zł albo 1100zł? a może tylko 200zł? 100zł wydali i 100zł zostało? chłop chwalił się garnkiem "złota" i go przewalili, "Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców" aha poszukiwali sąsiadów... dziwne że nie umorzyli z powodu nie wykrycia sprawców XDData dodania komentarza: 10.09.2024, 02:44Źródło komentarza: Ukradli garnek bilonuAutor komentarza: KłamiecieTreść komentarza: Ale kłamstwo, że czeka rozbudowa... Przecież to dopiero złożone wnioski o dofinansowanie, a nie klepnięty projekt!Data dodania komentarza: 25.08.2024, 17:30Źródło komentarza: Kolejne ulice czeka rozbudowaAutor komentarza: ZdzichTreść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:21Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: Zdzich.Treść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:20Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościoły
Reklama