Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 2 stycznia 2025 16:50
Reklama https://www.cmentarz.elblag.pl/

Z nasionka do drzewka: tajemnice sadzenia lasu.

W dzisiejszym odcinku "Alfabetu Lasu", leśnicy Janek i Jakub zabiorą nas w fascynującą podróż, odkrywając tajniki sadzenia drzew. Od maleńkiego nasionka do dorodnego drzewa – to podróż, która oczaruje każdego miłośnika przyrody.

Zastanawiasz się, jak posadzić las? Czy wiesz, że nasiona do sadzenia drzew często pochodzą z... szuflady? W tym odcinku, nasi eksperci zabiorą nas do miejsca, gdzie krok po kroku odsłonią proces sadzenia drzew. Poznamy tajemnice wyłuszczarni nasion, miejsca, gdzie rocznie łuskano ponad 40 ton szyszek.

Poznamy również, dlaczego nasiona przechowuje się w specjalnych przechowalniach. To kluczowe dla zachowania ich jakości i zapewnienia, że młode drzewka będą zdrowe i silne. Dowiemy się, ile nasion jest potrzebnych, by wyhodować aż 15 tysięcy drzewek.

Leśnicy, dbając o ciągłość lasu, sadzą nowe drzewka w miejscach, skąd pozyskano drewno. To starannie zaplanowany proces, który zapewnia, że lasy będą nas cieszyć przez wiele lat. W tym odcinku "Alfabetu Lasu", nie tylko nauczymy się, jak posadzić drzewo, ale także zrozumiemy, jak ważna jest rola leśników w ochronie i odnawianiu naszych lasów.

Podążajcie z nami w tę niesamowitą podróż – od nasionka do drzewka – i odkryjcie z nami piękno i tajniki leśnego świata!
 

Produkcja: Truso Media www.trusomedia.com


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptuję regulamin serwisu Truso.tv, którego administratorem jest Truso Media sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu, przy ulicy zacisze 4/N. Kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub pod adresem korespondencyjnym siedziby spółki. Jednocześnie udzielam zgody na przetwarzanie danych wpisanych w formularzu i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach przesyłania informacji marketingowych firmy Truso Media Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Don Zalesko (YTchanel.)Treść komentarza: Będzie wsparcie publikiData dodania komentarza: 2.12.2024, 15:42Źródło komentarza: Tauron Puchar Polski kobiet po raz pierwszy w Elblągu [WIDEO]Autor komentarza: lolTreść komentarza: xdddddddData dodania komentarza: 22.10.2024, 22:24Źródło komentarza: Pomimo wszystkiego, szukajmy w ludziach dobra...Autor komentarza: śmiech na saliTreść komentarza: niezła melina... koleś zagadał, a baba co? "to ja idę sobie zupę ugotować", widać że się znali i chlali, był tam równo 1000zł? a może 990zł albo 1100zł? a może tylko 200zł? 100zł wydali i 100zł zostało? chłop chwalił się garnkiem "złota" i go przewalili, "Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców" aha poszukiwali sąsiadów... dziwne że nie umorzyli z powodu nie wykrycia sprawców XDData dodania komentarza: 10.09.2024, 02:44Źródło komentarza: Ukradli garnek bilonuAutor komentarza: KłamiecieTreść komentarza: Ale kłamstwo, że czeka rozbudowa... Przecież to dopiero złożone wnioski o dofinansowanie, a nie klepnięty projekt!Data dodania komentarza: 25.08.2024, 17:30Źródło komentarza: Kolejne ulice czeka rozbudowaAutor komentarza: ZdzichTreść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:21Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: Zdzich.Treść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:20Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościoły
Reklama