Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 21 listopada 2024 11:25
Reklama

Wokół lasu: Pszczoły - Misja powrotu do lasu

W fascynującym świecie pszczół każda kropla miodu jest świadectwem niewyobrażalnej pracy i wytrwałości. W dzisiejszym odcinku "Wokół Lasu" zagłębiamy się w tajemniczy świat tych brzęczących pracowników łąk, a także przyglądamy się działaniom leśników, które mają na celu powrót pszczół do lasów.
Wokół lasu: Pszczoły - Misja powrotu do lasu

Pszczoły są niezwykle istotne dla ekosystemu. Aby wyżywić swoją rodzinę, rodzina pszczela potrzebuje ponad 100 kg miodu. Do wyprodukowania jednego kilograma tego słodkiego nektaru, pszczoły muszą odwiedzić od 2 do 4 milionów kwiatów zielnych i krzewów owocowych. To zadziwiające, jak te maleńkie istoty mogą przemierzyć tak ogromne dystanse i dokonać tak monumentalnej pracy.

Nasza podróż rozpoczyna się od akcji "Pszczoły Wracają do Lasu". Inicjatywa ta skupia się na ochronie pszczół oraz na promowaniu ich roli w przyrodzie. Leśnicy pracują, aby stworzyć lepsze środowisko dla pszczół w lasach, poprzez sadzenie roślin miododajnych i tworzenie bezpiecznych siedlisk.

W dziale "Leśna Ciekawostka" przedstawiamy różnice między osą a pszczołą. Choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się podobne, te dwa gatunki różnią się od siebie zarówno wyglądem, jak i zachowaniem.

Kolejnym punktem naszej leśnej podróży jest "Czy Wiesz, Że...". Tutaj skupiamy się na roślinach miododajnych i ich roli w lesie. Rośliny te nie tylko zapewniają pożywienie pszczół, ale również przyczyniają się do zwiększenia bioróżnorodności i utrzymania zdrowego ekosystemu.

Dzisiejszy odcinek "Wokół Lasu" ukazuje nie tylko niezwykłą pracę pszczół, ale również ważność współpracy między różnymi gałęziami nauki i ochrony przyrody, aby zapewnić przetrwanie tych nieocenionych owadów. Przez poznanie i zrozumienie życia pszczół, możemy lepiej dbać o nasze środowisko naturalne, co jest korzystne dla nas wszystkich.

Produkcja: Truso Media
Współtwórca: Nadleśnictwo Zaporowo


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptuję regulamin serwisu Truso.tv, którego administratorem jest Truso Media sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu, przy ulicy zacisze 4/N. Kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub pod adresem korespondencyjnym siedziby spółki. Jednocześnie udzielam zgody na przetwarzanie danych wpisanych w formularzu i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach przesyłania informacji marketingowych firmy Truso Media Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: lolTreść komentarza: xdddddddData dodania komentarza: 22.10.2024, 22:24Źródło komentarza: Pomimo wszystkiego, szukajmy w ludziach dobra...Autor komentarza: śmiech na saliTreść komentarza: niezła melina... koleś zagadał, a baba co? "to ja idę sobie zupę ugotować", widać że się znali i chlali, był tam równo 1000zł? a może 990zł albo 1100zł? a może tylko 200zł? 100zł wydali i 100zł zostało? chłop chwalił się garnkiem "złota" i go przewalili, "Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców" aha poszukiwali sąsiadów... dziwne że nie umorzyli z powodu nie wykrycia sprawców XDData dodania komentarza: 10.09.2024, 02:44Źródło komentarza: Ukradli garnek bilonuAutor komentarza: KłamiecieTreść komentarza: Ale kłamstwo, że czeka rozbudowa... Przecież to dopiero złożone wnioski o dofinansowanie, a nie klepnięty projekt!Data dodania komentarza: 25.08.2024, 17:30Źródło komentarza: Kolejne ulice czeka rozbudowaAutor komentarza: ZdzichTreść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:21Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: Zdzich.Treść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:20Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: JASIUTreść komentarza: TO LGBTData dodania komentarza: 15.08.2024, 11:48Źródło komentarza: Porozmawiajmy - Mariusz Ciągadlak
Reklama