Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 22 grudnia 2024 04:31
Reklama https://www.cmentarz.elblag.pl/

Masz prawo wiedzieć - zmiany w prawie spadkowym

Już w najbliższą sobotę, 18 listopada, odbędzie się 14. edycja Dnia Otwartego Notariatu. W Elblągu notariusze będą udzielać bezpłatnych porad prawnych, zarówno osobiście, telefonicznie, na czacie, jak i podczas transmisji na żywo.

Tegoroczna edycja skupia się na niedawnych zmianach w prawie spadkowym. Obejmują one nowości, które weszły w życie w maju – takie jak ustawa o fundacji rodzinnej czy zmiany w zakresie zachowku – oraz te, które zaczną obowiązywać od połowy listopada. Zmiany dotyczą odrzucenia spadku przez małoletniego, rozszerzenia przesłanek uznania spadkobiercy za niegodnego dziedziczenia, a także kręgu spadkobierców ustawowych w przypadku braku najbliższych spadkodawcy. 

Dzień Otwarty Notariatu to również okazja, by dowiedzieć się więcej o innych aspektach pracy notariuszy. Notariusze zajmują się nie tylko spadkami i umowami sprzedaży nieruchomości, ale również umowami majątkowymi małżeńskimi, zabezpieczaniem należności hipoteką, sukcesją przedsiębiorstwa czy ustanowieniem pełnomocnika.

W ramach Dnia Otwartego Notariatu, porady będą udzielane w różnych formach – od osobistych konsultacji, poprzez telefoniczne rozmowy, aż po sesje na czacie i streamingi na żywo. Mieszkańcy Elbląga i okolic będą mieli możliwość bezpośredniego spotkania z notariuszem w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu, Stary Rynek 25.

Inicjatywa, organizowana przez Krajową Radę Notarialną i 11 rad izb notarialnych, ma na celu edukowanie społeczeństwa w zakresie prawa i pomagać w podejmowaniu ważnych decyzji majątkowych. Dzień Otwarty Notariatu stanowi doskonałą okazję do uzyskania bezpłatnych porad prawnych oraz do zrozumienia roli i znaczenia notariusza w codziennym życiu.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym ważnym wydarzeniu. T
18 listopada (sobota) godz.: 10:00-16:00 Ratusz Staromiejski w Elblągu, Stary Rynek 25

--- materiał partnera ---


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptuję regulamin serwisu Truso.tv, którego administratorem jest Truso Media sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu, przy ulicy zacisze 4/N. Kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub pod adresem korespondencyjnym siedziby spółki. Jednocześnie udzielam zgody na przetwarzanie danych wpisanych w formularzu i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach przesyłania informacji marketingowych firmy Truso Media Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Don Zalesko (YTchanel.)Treść komentarza: Będzie wsparcie publikiData dodania komentarza: 2.12.2024, 15:42Źródło komentarza: Tauron Puchar Polski kobiet po raz pierwszy w Elblągu [WIDEO]Autor komentarza: lolTreść komentarza: xdddddddData dodania komentarza: 22.10.2024, 22:24Źródło komentarza: Pomimo wszystkiego, szukajmy w ludziach dobra...Autor komentarza: śmiech na saliTreść komentarza: niezła melina... koleś zagadał, a baba co? "to ja idę sobie zupę ugotować", widać że się znali i chlali, był tam równo 1000zł? a może 990zł albo 1100zł? a może tylko 200zł? 100zł wydali i 100zł zostało? chłop chwalił się garnkiem "złota" i go przewalili, "Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców" aha poszukiwali sąsiadów... dziwne że nie umorzyli z powodu nie wykrycia sprawców XDData dodania komentarza: 10.09.2024, 02:44Źródło komentarza: Ukradli garnek bilonuAutor komentarza: KłamiecieTreść komentarza: Ale kłamstwo, że czeka rozbudowa... Przecież to dopiero złożone wnioski o dofinansowanie, a nie klepnięty projekt!Data dodania komentarza: 25.08.2024, 17:30Źródło komentarza: Kolejne ulice czeka rozbudowaAutor komentarza: ZdzichTreść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:21Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: Zdzich.Treść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:20Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościoły
Reklama