Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 25 listopada 2024 07:24
Reklama

Balic Cup, czyli najlepsi tancerze na północy Polski

Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup to zawody, które gromadzą najlepszych tancerzy z ponad 20 krajów świata. Przez trzy dni rywalizują o Puchar Bałtyku. Jednak to nie tylko rywalizacja, to także gościnne występy największych gwiazd parkietu.
Kliknij aby odtworzyć

Prestiż imprezy podnoszą również sędziowie, którzy w swojej karierze zawodowej byli mistrzami Polski, Europy i świata. 

Pomysł na stworzenie festiwalu zrodził się w 1999 roku, zaraz po sukcesie pierwszych zorganizowanych w Polsce — Mistrzostw Świata Formacji Tanecznych, które odbyły się w Elblągu. 

Pierwotnie Baltic Cup, miał być cyklem międzynarodowych turniejów organizowanych w pięciu nadbałtyckich krajach, jednak idea Baltic Cup była jednak na tyle ciekawa, że postanowiono raz w roku w jednym miejscu kontynuować turniej.

Wybór Elbląskiego Klubu „Jantar” na organizatora nie był przypadkowy. International Dance Sport Federation przy wsparciu Polskiego Towarzystwa Tanecznego wyróżniła w ten sposób Elbląg za jego wkład w rozwój światowego ruchu tanecznego. 

Z czym muszą zmierzyć się tancerze podczas konkursów i festiwali tańca? A także, w czym tkwi sekret Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup, który w Elblągu odbywa się od ponad 20 lat? – O tym w podcaście „Kilka Pytań” rozmawiam z prezesem Polskiego Związku Sportu Tanecznego, wiceprezesem Światowej Organizacji Tańca, członkiem zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz dyrektorem Centrum Spotkań Europejskich Światowid – Antonim Czyżykiem. 

Całą rozmowę znajdziesz na: 

YouTube - https://urlis.net/c193unx9 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptuję regulamin serwisu Truso.tv, którego administratorem jest Truso Media sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu, przy ulicy zacisze 4/N. Kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub pod adresem korespondencyjnym siedziby spółki. Jednocześnie udzielam zgody na przetwarzanie danych wpisanych w formularzu i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach przesyłania informacji marketingowych firmy Truso Media Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Komentarze

Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: lolTreść komentarza: xdddddddData dodania komentarza: 22.10.2024, 22:24Źródło komentarza: Pomimo wszystkiego, szukajmy w ludziach dobra...Autor komentarza: śmiech na saliTreść komentarza: niezła melina... koleś zagadał, a baba co? "to ja idę sobie zupę ugotować", widać że się znali i chlali, był tam równo 1000zł? a może 990zł albo 1100zł? a może tylko 200zł? 100zł wydali i 100zł zostało? chłop chwalił się garnkiem "złota" i go przewalili, "Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców" aha poszukiwali sąsiadów... dziwne że nie umorzyli z powodu nie wykrycia sprawców XDData dodania komentarza: 10.09.2024, 02:44Źródło komentarza: Ukradli garnek bilonuAutor komentarza: KłamiecieTreść komentarza: Ale kłamstwo, że czeka rozbudowa... Przecież to dopiero złożone wnioski o dofinansowanie, a nie klepnięty projekt!Data dodania komentarza: 25.08.2024, 17:30Źródło komentarza: Kolejne ulice czeka rozbudowaAutor komentarza: ZdzichTreść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:21Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: Zdzich.Treść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:20Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: JASIUTreść komentarza: TO LGBTData dodania komentarza: 15.08.2024, 11:48Źródło komentarza: Porozmawiajmy - Mariusz Ciągadlak
Reklama