Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 22:17
Reklama https://www.cmentarz.elblag.pl/

Muzyczna klasyka kameralnie – listopad z EOK

Muzyka dialogiem pokoleń? Oczywiście, a w przypadku Elbląskiej Orkiestry Kameralnej dialogiem wyjątkowym, bo prowadzonym z najwybitniejszymi kompozytorami Europy. 24 października kameraliści, wraz z Łukaszem Chrzęszczykiem i Mateuszem Rusowiczem, odbędą kolejną instrumentalną rozmowę, tym razem z Bachem, Bartókiem i Elgarem. Kto będzie – czeka go kalejdoskop wrażeń, kto nie będzie – niech już żałuje!
Muzyczna klasyka kameralnie – listopad z EOK

Choć talentem kompozytor wszechczasów, sam mawiał, że jego sukces to głównie pracowitość. Tej zaś Janowi Sebastianowi Bachowi nigdy nie brakowało – za przykład niech posłuży wędrówka niemieckiego mistrza z Arnstadt do Lubeki w 1705 roku. Bach przebył ponad 400 kilometrów piechotą, aby poznać cenionego przez siebie kompozytora, Dietricha Buxtehudego. Tym razem wysłuchamy jego „Koncertu fortepianowego d- moll BWV 1052”.

Z kolei słowem, który najlepiej opisuje Edwarda Elgara, jest „precyzja”. Według legendy brytyjski mistrz potrafił kilkakrotnie zagrać ten sam utwór w idealnie równym, co do sekundy, czasie. Ze sceny popłynie jego „Serenada na orkiestrę smyczkową op. 20”. Wysłuchamy również „Divertimento na orkiestrę smyczkową” Béli Bartóka – kompozytora, który, jak żaden inny, symbolizuje węgierską kulturę muzyczną.
 

24.11.2019, niedziela, 18:00

Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Wykonawcy:

Łukasz Chrzęszczyk – fortepian

Mateusz Rusowicz – dyrygent

Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie m.in.

J. S. Bach - Koncert fortepianowy d- moll BWV 1052

B. Bartók – Divertimento na orkiestrę smyczkową

E. Elgar – Serenada na orkiestrę smyczkową op. 20

Rezerwacje:

Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,

tel. 55 237 47 49, www. eok.elblag.eu          

Sprawdź zniżki z Elbląską Kartą Dużej Rodziny 

Bilety: 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy)

 

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik

Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J.

Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

 

--- patronat medialny ---


Podziel się
Oceń

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: lolTreść komentarza: xdddddddData dodania komentarza: 22.10.2024, 22:24Źródło komentarza: Pomimo wszystkiego, szukajmy w ludziach dobra...Autor komentarza: śmiech na saliTreść komentarza: niezła melina... koleś zagadał, a baba co? "to ja idę sobie zupę ugotować", widać że się znali i chlali, był tam równo 1000zł? a może 990zł albo 1100zł? a może tylko 200zł? 100zł wydali i 100zł zostało? chłop chwalił się garnkiem "złota" i go przewalili, "Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców" aha poszukiwali sąsiadów... dziwne że nie umorzyli z powodu nie wykrycia sprawców XDData dodania komentarza: 10.09.2024, 02:44Źródło komentarza: Ukradli garnek bilonuAutor komentarza: KłamiecieTreść komentarza: Ale kłamstwo, że czeka rozbudowa... Przecież to dopiero złożone wnioski o dofinansowanie, a nie klepnięty projekt!Data dodania komentarza: 25.08.2024, 17:30Źródło komentarza: Kolejne ulice czeka rozbudowaAutor komentarza: ZdzichTreść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:21Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: Zdzich.Treść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:20Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: JASIUTreść komentarza: TO LGBTData dodania komentarza: 15.08.2024, 11:48Źródło komentarza: Porozmawiajmy - Mariusz Ciągadlak
Reklama