Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 6 stycznia 2025 09:52
Reklama https://www.cmentarz.elblag.pl/

Muzyka z kawą w tle – piątkowy koncert EOK

Jak uczeń bez jedynki, jak żołnierz bez karabinu, tak kompozytor bez kawy – mistrzowie partytury nie wyobrażają sobie życia bez małej czarnej. Przykładów z historii muzyki jest bez liku: Ludwig van Beethoven musiał zawsze mieć pod ręką kawę, i to złożoną z sześćdziesięciu ziarenek, zaś dla Franza Schuberta inspirację stanowiło kręcenie kawowym młynkiem. A Jan Sebastiana Bach? Jego związki z kofeiną poznamy dzięki Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej już w najbliższy piątek…

Autor: Fot. nadesłane

W Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych wysłuchamy bowiem arii „Heute noch” z bachowskiej „Kantaty o kawie”. To historia rodziny: ojca – Schlendriana i córki – Lieschen, uzależnionej od tytułowego trunku. W mieszczańskim świecie tego pierwszego nie ma miejsca na kawę i do jej odstawienia Schlendrian próbuje namówić swoją latorośl. Czy ta sztuka mu się powiedzie? Przekonamy się za sprawą jednej z najciekawszych polskich sopranistek, Magdaleny Schabowskiej.

W związku zaś z tym, że muzycznych akcentów znad Wisły nigdy dość, Sala Koncertowa wypełni się kompozycjami Stanisława Moniuszki, Henryka Mikołaja Góreckiego i Grażyny Bacewicz. Wszystkie utwory artyści wykonają pod batutą Macieja Żółtowskiego – dyrygenta, którego nazwisko jest równie znane w Warszawie i w Nikozji. Jako pierwszy dyrygent Cyprus State Orchestra, poprowadził bowiem ponad 80 koncertów, przedstawień baletowych i operowych zespołu.

 

18.10.2019, piątek, 19:00

Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Wykonawcy:

Maciej Żółtowski - dyrygent

Magdalena Schabowska - sopran

Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie m.in.

S. Moniuszko - Bajka

S. Moniuszko - wybrane pieśni

J. S. Bach - aria "Heute noch" z „Kantaty o kawie”

H. M. Górecki -Trzy utwory w dawnym stylu

G. Bacewicz - Koncert na orkiestrę smyczkową
 

Rezerwacje:

Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,

tel. 55 237 47 49, www. eok.elblag.eu

Bilety: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy)

Sprawdź zniżki z Elbląską Kartą Dużej Rodziny

 

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik

Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler

Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

 

----- patronat medialny ----


Podziel się
Oceń

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Don Zalesko (YTchanel.)Treść komentarza: Będzie wsparcie publikiData dodania komentarza: 2.12.2024, 15:42Źródło komentarza: Tauron Puchar Polski kobiet po raz pierwszy w Elblągu [WIDEO]Autor komentarza: lolTreść komentarza: xdddddddData dodania komentarza: 22.10.2024, 22:24Źródło komentarza: Pomimo wszystkiego, szukajmy w ludziach dobra...Autor komentarza: śmiech na saliTreść komentarza: niezła melina... koleś zagadał, a baba co? "to ja idę sobie zupę ugotować", widać że się znali i chlali, był tam równo 1000zł? a może 990zł albo 1100zł? a może tylko 200zł? 100zł wydali i 100zł zostało? chłop chwalił się garnkiem "złota" i go przewalili, "Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców" aha poszukiwali sąsiadów... dziwne że nie umorzyli z powodu nie wykrycia sprawców XDData dodania komentarza: 10.09.2024, 02:44Źródło komentarza: Ukradli garnek bilonuAutor komentarza: KłamiecieTreść komentarza: Ale kłamstwo, że czeka rozbudowa... Przecież to dopiero złożone wnioski o dofinansowanie, a nie klepnięty projekt!Data dodania komentarza: 25.08.2024, 17:30Źródło komentarza: Kolejne ulice czeka rozbudowaAutor komentarza: ZdzichTreść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:21Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: Zdzich.Treść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:20Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościoły
Reklama