Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 22:32
Reklama https://www.cmentarz.elblag.pl/

Spektakl przejmujący, a zarazem piękny i plastyczny

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu zaprasza na spektakl "Kaczmarski – 4 pory niepokoju". Tą wyjątkową sztukę zobaczyć będzie można już w ten weekend.
Spektakl przejmujący, a zarazem piękny i plastyczny

Autor: Fot. nadesłane

Trzonem tego spektaklu muzycznego są ponadczasowe piosenki jednego z najważniejszych polskich bardów współczesnej piosenki poetyckiej. Spektakl wyreżyserował Robert Talarczyk. Przez nieco ponad półtorej godziny artyści wyśpiewają znane, i mniej znane utwory Jacka Kaczmarskiego, które w spektaklu nabierają nowego wyrazu dzięki aranżacjom muzycznym Hadriana Filipa Tabęckiego. Nie zabraknie takich utworów jak “Obława”, “Bal u Pana Boga”, “Przeczucie”.

"Kaczmarski – 4 pory niepokoju" to lekcja historii, opowieść o prawdzie, wolności i marzeniach. Wtłoczony w ramy systemu artysta swoim buntem zapala tłum do walki i refleksji. Jednak jak to zazwyczaj w życiu bywa, takich idealistów najczęściej miażdży przetaczające się właśnie koło historii. Ze scenicznej opowieści wyłania się jednak nie tylko tragiczna postać samotnego barda, a raczej jego niepokoje, przemyślenia i gorzkie komentarze do otaczającej go rzeczywistości.

“Spektakl jest przejmujący, a zarazem piękny i plastyczny”, powtarzają Widzowie, którzy mieli już okazję go zobaczyć. "Kaczmarski – 4 pory niepokoju" to spektakl łączący pokolenia, zarówno tych, którzy kojarzą Kaczmarskiego z rodzącą się Solidarnością, jak i tych, którzy z jego twórczością dopiero się zapoznają.

Spektakl odniósł sukces na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym “Baszta” w Kaliningradzie.

Robert Talarczyk został wyróżniony nagrodą za najlepszą reżyserię.

"Kaczmarski – 4 pory niepokoju", reż. Robert Talarczyk, Mała Scena, Teatr im. A. Sewruka w Elblągu

18.10, godz. 19.00

19.10, godz. 18.00

20.19, godz. 17.00

 

Dorota Sianożęcka, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu


Podziel się
Oceń

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: lolTreść komentarza: xdddddddData dodania komentarza: 22.10.2024, 22:24Źródło komentarza: Pomimo wszystkiego, szukajmy w ludziach dobra...Autor komentarza: śmiech na saliTreść komentarza: niezła melina... koleś zagadał, a baba co? "to ja idę sobie zupę ugotować", widać że się znali i chlali, był tam równo 1000zł? a może 990zł albo 1100zł? a może tylko 200zł? 100zł wydali i 100zł zostało? chłop chwalił się garnkiem "złota" i go przewalili, "Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców" aha poszukiwali sąsiadów... dziwne że nie umorzyli z powodu nie wykrycia sprawców XDData dodania komentarza: 10.09.2024, 02:44Źródło komentarza: Ukradli garnek bilonuAutor komentarza: KłamiecieTreść komentarza: Ale kłamstwo, że czeka rozbudowa... Przecież to dopiero złożone wnioski o dofinansowanie, a nie klepnięty projekt!Data dodania komentarza: 25.08.2024, 17:30Źródło komentarza: Kolejne ulice czeka rozbudowaAutor komentarza: ZdzichTreść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:21Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: Zdzich.Treść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:20Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: JASIUTreść komentarza: TO LGBTData dodania komentarza: 15.08.2024, 11:48Źródło komentarza: Porozmawiajmy - Mariusz Ciągadlak
Reklama