Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 stycznia 2025 05:45
Reklama https://www.cmentarz.elblag.pl/

Narodowe czytanie w Pasłęku

W sobotę 2 września w Bibliotece Publicznej w Pasłęku odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej. Tym razem czytano jeden z najznakomitszych polskich dramatów autorstwa Stanisława Wyspiańskiego - „Wesele”.

Autor: nadesłane

Wspólnie przeczytano 24 sceny.  Wśród czytających byli: Senator RP, Burmistrz Pasłęka, Przewodniczący Rady Miasta, radny, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych, Zespołu Szkół i Zespołu Szkół Powszechnych oraz przedstawiciele pasłęckich banków, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Aniołowo oraz Koła Poezji.

Poszczególne części dramatu przeplótł występ Orkiestry Dętej Parafialnej 
 z Zielonki Pasłęckiej prowadzonej przez Pana Andrzeja Krasińskiego, zaś całość zakończył występ grupy InteGraTon działającej przy Ośrodku Kultury w Młynarach pod kierunkiem Pana Bartka Krzywdy.

W imieniu organizatorów Biblioteka Publiczna w Pasłęku składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w akcję Narodowego Czytania. Jest nam niezmiernie miło, że tego dnia byliście Państwo razem z nami. Szczególne brawa należą się 7-letniej Kasi Cytryckiej, która przeczytała swoja rolę z prawdziwym talentem aktorskim.

 

Autor: nadesłane, Biblioteka Publiczna w Pasłęku


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptuję regulamin serwisu Truso.tv, którego administratorem jest Truso Media sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu, przy ulicy zacisze 4/N. Kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub pod adresem korespondencyjnym siedziby spółki. Jednocześnie udzielam zgody na przetwarzanie danych wpisanych w formularzu i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach przesyłania informacji marketingowych firmy Truso Media Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Don Zalesko (YTchanel.)Treść komentarza: Będzie wsparcie publikiData dodania komentarza: 2.12.2024, 15:42Źródło komentarza: Tauron Puchar Polski kobiet po raz pierwszy w Elblągu [WIDEO]Autor komentarza: lolTreść komentarza: xdddddddData dodania komentarza: 22.10.2024, 22:24Źródło komentarza: Pomimo wszystkiego, szukajmy w ludziach dobra...Autor komentarza: śmiech na saliTreść komentarza: niezła melina... koleś zagadał, a baba co? "to ja idę sobie zupę ugotować", widać że się znali i chlali, był tam równo 1000zł? a może 990zł albo 1100zł? a może tylko 200zł? 100zł wydali i 100zł zostało? chłop chwalił się garnkiem "złota" i go przewalili, "Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców" aha poszukiwali sąsiadów... dziwne że nie umorzyli z powodu nie wykrycia sprawców XDData dodania komentarza: 10.09.2024, 02:44Źródło komentarza: Ukradli garnek bilonuAutor komentarza: KłamiecieTreść komentarza: Ale kłamstwo, że czeka rozbudowa... Przecież to dopiero złożone wnioski o dofinansowanie, a nie klepnięty projekt!Data dodania komentarza: 25.08.2024, 17:30Źródło komentarza: Kolejne ulice czeka rozbudowaAutor komentarza: ZdzichTreść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:21Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: Zdzich.Treść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:20Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościoły
Reklama