Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 6 listopada 2024 00:21
Reklama https://www.cmentarz.elblag.pl/

Róż po osiemdziesiątce

"Róż po osiemdziesiątce" to tytuł najnowszej wystawy malarstwa, na którą zaprasza Braniewskie Centrum Kultury. Autorką prac jest rodowita braniewianka Joanna Domagała, a bohaterami jej obrazów są ludzie po osiemdziesiątym roku życia. Każdy model ukazany jest w towarzystwie "różowości".
Róż po osiemdziesiątce

Autor: MH

Jedną z bohaterek cyklu "Róż po osiemdziesiątce" jest Pani Zosia. To ulubiony obraz autorki i modelka, która na długo pozostanie w pamięci. Niestety Pani Zosia nie widziała swojego portretu.

  • Modele z moich obrazów to ludzie starsi i schorowani. Wielu z nich już nie żyje – mówi Joanna Domagała.

Prezentowany w Braniewskim Centrum Kultury cykl składa się z 11. obrazów. To też kilka ludzkich portretów. Wszystkie łączy kolor różowy.

  • Kolor różowy kojarzy się z czymś słodkim, przyjemnym i radosnym. Niewątpliwie też przyciąga spojrzenie. Zestawienie różu z tymi ludźmi ma na celu zwrócenie na nich uwagi. Ma uświadomić o istnieniu osób w tym wieku.Skonfrontowanie tego koloru z osiemdziesięciolatkami ma także skłonić do przemyśleń. Być może nie zdajemy sobie sprawy, jak wielu takich ludzi nas otacza. Osoby w tym wieku często nie wychodzą z domu, czują się samotne i niepotrzebne lub zwyczajnie nie są w stanie sprostać dzisiejszemu pędowi życia - tłumaczy autorka prac.

     

Różowość na obrazach pokazana jest na kilka sposobów. Czasami spływa na człowieka z góry, otacza go lub stanowi część tła albo garderoby.

- Tak, jak różne jest życie każdego z nas, tak różowość przybiera inną formę i może posiadać nieco odmienny odcień – mówi Joanna Domagała.

 

 

Wystawa pt. "Róż po osiemdziesiątce" prezentowana jest w holu Braniewskiego Centrum Kultury. Czynna będzie do końca września. Wstęp na ekspozycję jest wolny.

                                                                       ***

30-letnia Joanna Domagała urodziła się w Braniewie. Obecnie mieszka i pracuje w Wielkopolsce. Jest nauczycielem plastyki w społecznych szkołach podstawowych w Biskupicach i w Lipicach. Oprócz malarstwa interesuje się: rzeźbą, rysunkiem, ceramiką i fotografią.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptuję regulamin serwisu Truso.tv, którego administratorem jest Truso Media sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu, przy ulicy zacisze 4/N. Kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub pod adresem korespondencyjnym siedziby spółki. Jednocześnie udzielam zgody na przetwarzanie danych wpisanych w formularzu i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach przesyłania informacji marketingowych firmy Truso Media Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: lolTreść komentarza: xdddddddData dodania komentarza: 22.10.2024, 22:24Źródło komentarza: Pomimo wszystkiego, szukajmy w ludziach dobra...Autor komentarza: śmiech na saliTreść komentarza: niezła melina... koleś zagadał, a baba co? "to ja idę sobie zupę ugotować", widać że się znali i chlali, był tam równo 1000zł? a może 990zł albo 1100zł? a może tylko 200zł? 100zł wydali i 100zł zostało? chłop chwalił się garnkiem "złota" i go przewalili, "Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców" aha poszukiwali sąsiadów... dziwne że nie umorzyli z powodu nie wykrycia sprawców XDData dodania komentarza: 10.09.2024, 02:44Źródło komentarza: Ukradli garnek bilonuAutor komentarza: KłamiecieTreść komentarza: Ale kłamstwo, że czeka rozbudowa... Przecież to dopiero złożone wnioski o dofinansowanie, a nie klepnięty projekt!Data dodania komentarza: 25.08.2024, 17:30Źródło komentarza: Kolejne ulice czeka rozbudowaAutor komentarza: ZdzichTreść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:21Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: Zdzich.Treść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:20Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: JASIUTreść komentarza: TO LGBTData dodania komentarza: 15.08.2024, 11:48Źródło komentarza: Porozmawiajmy - Mariusz Ciągadlak
Reklama