Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 21 listopada 2024 19:40
Reklama

Elbląg na dużym Ekranie po raz ostatni

Przed nami już ostatnie w sezonie 2016/17 spotkanie z cyklu „Elbląg na dużym ekranie”. Będzie ono zarazem zaproszeniem do wakacyjnych wędrówek po okolicy, bo tematem będą „Wyprawy pod Elbląg – tam też jest pięknie”.
Elbląg na dużym Ekranie po raz ostatni

Autor: arch.

- Okolice Elbląga, to jeden z najpiękniejszych zakątków naszego kraju – znajdziemy tu wszystko, co ucieszy i zadziwi nawet najbardziej wybrednego turystę – twierdzi Juliusz Marek, od ponad 10 lat prowadzący kinowe spotkania z historią Elbląga. Mamy tu gotyckie zamki i katedry, zabytkowe miasta, pałace i tajemnicze ruiny, a także niezwykle zróżnicowany krajobraz: wzniesienia, równiny i pojezierza, rzeki, jeziora i morze. Doceniali to nasi poprzednicy, tworząc stowarzyszenia promujące turystykę krajoznawczą oraz wiedzę o regionie. Zostały po nich nie tylko mapy i przewodniki, ale również piękne fotografie i zachwycające filmy.

Cóż zatem zobaczą stali bywalcy „Elbląga na dużym ekranie”? – Wyświetlone zostaną przedwojenne kroniki filmowe, a w nich wyprawy do Malborka, Kwidzyna, kamieńca Suskiego, Szymbarku i Fromborka oraz wielu innych jeszcze miejsc, wyprawa Kanałem Elbląskim, rejs statkiem do Krynicy morskiej, a także wizyta w pałacu księcia Dohny w Słobitach. Będą też filmy z lat 60-tych, gdy samochód prywatny był nieosiągalnym luksusem i na wyprawy wyruszaliśmy środkami komunikacji zbiorowe.

- Zapraszamy nie tylko stałych bywalców, zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać piękno ziemi elbląskiej, jej historię i turystyczne atrakcje. Może nasz seans zachęci do zorganizowania rodzinnej wyprawy nad Drużno, albo nieco dalej – do Słobit i Gładysz, gdzie stoją ruiny pałaców Dohnów. To może być ciekawy pomysł weekend, a nawet na na wakacje.

  

Seans „Wyprawy pod Elbląg – tam też jest pięknie” rozpocznie się w środę, 7 czerwca o godz. 18:00 w Kinie Światowid. Organizatorami cyklu „Elbląg na dużym ekranie” są: Centrum Spotkań Europejskich Światowid i telewizja TRUSO.TV, a patronami medialnymi Dziennik Elbląski oraz Elbląska Gazeta Internetowa „Portel”. Wstęp wolny.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptuję regulamin serwisu Truso.tv, którego administratorem jest Truso Media sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu, przy ulicy zacisze 4/N. Kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub pod adresem korespondencyjnym siedziby spółki. Jednocześnie udzielam zgody na przetwarzanie danych wpisanych w formularzu i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach przesyłania informacji marketingowych firmy Truso Media Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Komentarze

Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: lolTreść komentarza: xdddddddData dodania komentarza: 22.10.2024, 22:24Źródło komentarza: Pomimo wszystkiego, szukajmy w ludziach dobra...Autor komentarza: śmiech na saliTreść komentarza: niezła melina... koleś zagadał, a baba co? "to ja idę sobie zupę ugotować", widać że się znali i chlali, był tam równo 1000zł? a może 990zł albo 1100zł? a może tylko 200zł? 100zł wydali i 100zł zostało? chłop chwalił się garnkiem "złota" i go przewalili, "Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców" aha poszukiwali sąsiadów... dziwne że nie umorzyli z powodu nie wykrycia sprawców XDData dodania komentarza: 10.09.2024, 02:44Źródło komentarza: Ukradli garnek bilonuAutor komentarza: KłamiecieTreść komentarza: Ale kłamstwo, że czeka rozbudowa... Przecież to dopiero złożone wnioski o dofinansowanie, a nie klepnięty projekt!Data dodania komentarza: 25.08.2024, 17:30Źródło komentarza: Kolejne ulice czeka rozbudowaAutor komentarza: ZdzichTreść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:21Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: Zdzich.Treść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:20Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: JASIUTreść komentarza: TO LGBTData dodania komentarza: 15.08.2024, 11:48Źródło komentarza: Porozmawiajmy - Mariusz Ciągadlak
Reklama