Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 16 października 2024 02:22

Jakie kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy pomogą?

Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry są niezbędnym elementem pielęgnacji tego rodzaju schorzenia. Okazuje się, że odpowiednio dobrane, szybko potrafią przynieść ulgę. Zatem czego w nich szukać? Na co zwracać uwagę przy wyborze? Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry koniecznie trzeba mieć na receptę od dermatologa? Zostań z nami, a wszystkiego się dowiesz.
  • 26.08.2024 13:25
  • Autor: Farmacia Verde
Jakie kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy pomogą?

Łojotokowe zapalenie skóry głowy – co to za choroba?

Łojotokowe zapalenie skóry głowy należy do tego typu chorób, które mają charakter przewlekły. Oznacza to, że w jej przebiegu są okresy remisji i nawrotów. Nie da się wyleczyć tej choroby. Do dzisiejszego dnia nie wiadomo nawet, jaka jest dokładna przyczyna ŁZS. Obwinia się nadmierną produkcję gruczołów łojowych, przez co obecne na skórze człowieka drożdżaki (normalnie bytujące i tworzące jej mikrobiom), zaczynają się za bardzo rozmnażać i tworzyć stan zapalny. Ponadto schorzenie może rozsiewać się na inne części ciała, jak: brwi, małżowiny uszne, twarz, pachwiny, pachy oraz górne partie ciała.

Charakterystyczne objawy łojotokowego zapalenia skóry to:

  • świecąca skóra, pokryta drobną łuską,

  • zmiany zapalne o charakterze rumieniowo-złuszczającym,

  • odczuwalny: świąd, pieczenie i ból,

  • tłuste, żółte, a nawet brązowe łuski, przylegające do skóry, a po jakimś czasie „skorupa”, na znacznej części skóry głowy.

Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Gdańsk

Przy chorobie, jaką jest ŁZS bardzo ważne jest wielokierunkowe działanie. Konieczny okazuje się kontakt z lekarzem, właściwa pielęgnacja, a także dieta. Spożywanie nabiału, produktów zbożowych, ale też roślin strączkowych. Natomiast do eliminacji nadają się produkty przetworzone, typu fast food oraz te smażone.Ponadto zaleca się ograniczenie słodyczy, ostrych przypraw, które mogą zaostrzać objawy łojotokowego zapalenia skóry i alkoholu mówi dr n. med. Igor Michajłowski dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica

Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy, które pomogą – Seborh

Jeżeli męczy Cię nawracające ŁZS skóry głowy, spróbuj profesjonalnych dermokosmetyków, z wysokiej jakości naturalnymi składnikami aktywnymi, w odpowiedniej formule. Możesz ich używać, nawet gdy masz skłonności do alergii i podrażnień. Są delikatne dla skóry, a jednocześnie skuteczne w swym działaniu, co potwierdzają niezależne badania aplikacyjne. Dostępne są bez recepty! Poznaj Seborh.

Seborh to kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy
Kup Seborh w Drogerii Olmed – kliknij
  1. Szampon Seborh – zawiera roślinne substancje, jak: pirokton olaminy, siarczek selenu,  biolin, betaina. Zabija grzyby oraz bakterie. Gruntownie oczyszcza skórę głowy oraz włosy. Złuszcza, po czym usuwa łuski, martwy naskórek i sebum, pozostawiając skórę odżywioną. Reguluje pracę gruczołów łojowych, wzmocnia barierę hydrolipidową.

  2. Emulsja Seborh – zawiera, np.: kwas mlekowy, siarkę, mocznik, pirokton olaminy. Skóra robi się miękka oraz wygładzona, bo lekka emulsja niweluje stany zapalne oraz odkaża, ponadto ma wpływ na normalizację gruczołów łojowych.

  3. Płyn Seborh – ma w składzie: argininę, ekstrakt z nagietka, glukonolakton, kwas migdałowy. Lekki płyn, rozpylony nawilża, odżywia skórę. Wspomaga mikrokrążenie i naczynia krwionośne, dodatkowo reguluje sebum oraz nadmierne złuszczanie naskórka.

Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!

 

 

Jak stosować zestaw Seborh?

Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

 

 

Pielęgnacja przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy – co robić?

Na pewno musisz iść do dermatologa, by potwierdzić diagnozę i rozpocząć ewentualne, prawidłowe leczenie. Przestrzegaj wszystkich jego zaleceń. Kontroluj u niego swój stan co jakiś czas, według wyznaczonych wizyt. Może zlecić Ci stosowanie leków na receptę, w postaci doustnej, miejscowej albo terapię skojarzoną. 

Stosuj cały czas dobrej jakości dermokosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry (można dostać je bez recepty), bo są łagodne dla skóry, a jednocześnie skuteczne i działają wielotorowo. Ważne, żeby pomagały Ci uregulować wydzielanie gruczołów łojowych.

Podsumowanie

Pamiętaj, że łojotokowe zapalenie skóry to choroba przewlekła, więc musisz mieć regularny kontakt z dermatologiem. Nie możesz też zapominać o odpowiedniej diecie i właściwie rozumianej pielęgnacji, przy pomocy dermokosmetyków zabijających grzyby i bakterie oraz normalizujących pracę gruczołów łojowych. Stosowanie takich produktów nawet w okresie remisji pomaga utrzymać ten stan na dłużej. 

Materiał partnera