Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 27 września 2024 05:46
Reklama

Jesień nadchodzi do Elbląga – pierwsze oznaki zmiany pory roku

Elbląg, jak co roku, powoli przygotowuje się na nadejście jesieni. Choć kalendarz jeszcze nie wskazuje na oficjalne rozpoczęcie tej pory roku, w mieście można już dostrzec pierwsze symptomy nadchodzącej zmiany. Drzewa zaczynają tracić liście, które stopniowo opadają na chodniki i trawniki, tworząc malowniczy, choć nieco melancholijny krajobraz.

Mieszkańcy coraz częściej sięgają po cieplejsze ubrania, a dni stają się coraz krótsze. Czuć już w powietrzu jesienną wilgoć, a słońce, choć jeszcze ciepłe, częściej kryje się za chmurami. Zmieniające się warunki pogodowe to temat rozmów wielu elblążan, którzy z niecierpliwością (lub niechęcią) oczekują nadchodzących chłodniejszych miesięcy.

Wielu mieszkańców przyznaje, że choć jesień wprowadza nostalgiczną atmosferę, to jest to również czas, który daje szansę na zatrzymanie się w codziennym biegu. Jesienne spacery po Parku Kajki, Starym Mieście czy Bulwarze Zygmunta Augusta zyskują na uroku, gdy towarzyszy im zapach opadających liści i subtelna mgła unosząca się nad rzeką.

Jednakże, nie wszyscy podchodzą do jesieni z entuzjazmem. Dla niektórych jest to zapowiedź długich, szarych dni, które wprowadzają w stan przygnębienia. „Jesienna szaruga to najgorsza część roku” – mówią przeciwnicy tej pory roku, którzy wolą letnie słońce i dłuższe dni.

Mimo to, nie sposób zaprzeczyć, że każda pora roku ma swój urok, a Elbląg jesienią przyciąga wyjątkową atmosferą, którą doceniają zarówno mieszkańcy, jak i turyści.

Czy Wy również dostrzegliście już pierwsze oznaki jesieni?


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptuję regulamin serwisu Truso.tv, którego administratorem jest Truso Media sp. z o.o. z siedzibą w Elblągu, przy ulicy zacisze 4/N. Kontakt pod adresem e-mail: [email protected] lub pod adresem korespondencyjnym siedziby spółki. Jednocześnie udzielam zgody na przetwarzanie danych wpisanych w formularzu i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach przesyłania informacji marketingowych firmy Truso Media Sp. z o.o. za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
Komentarze
Reklama
News will be here
KOMENTARZE
Autor komentarza: śmiech na saliTreść komentarza: niezła melina... koleś zagadał, a baba co? "to ja idę sobie zupę ugotować", widać że się znali i chlali, był tam równo 1000zł? a może 990zł albo 1100zł? a może tylko 200zł? 100zł wydali i 100zł zostało? chłop chwalił się garnkiem "złota" i go przewalili, "Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców" aha poszukiwali sąsiadów... dziwne że nie umorzyli z powodu nie wykrycia sprawców XDData dodania komentarza: 10.09.2024, 02:44Źródło komentarza: Ukradli garnek bilonuAutor komentarza: KłamiecieTreść komentarza: Ale kłamstwo, że czeka rozbudowa... Przecież to dopiero złożone wnioski o dofinansowanie, a nie klepnięty projekt!Data dodania komentarza: 25.08.2024, 17:30Źródło komentarza: Kolejne ulice czeka rozbudowaAutor komentarza: ZdzichTreść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:21Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: Zdzich.Treść komentarza: Krzyżowcy w tym Polacy - zbieranina najgorszej maści bandytów z całej Europy przyczyniła się do wymordowania 60% Prusów, podbój Prus ma odzwierciedlenie w całej historii Europy. Nazwa Prusy powróciła już w 1466 r. -" Prusy Państwo Zakonu Krzyżackiego ".Z pewnością nie było by bitwy pod Grunwaldem, rozbioru Polski i pancernych dywizji Guderiana.Data dodania komentarza: 24.08.2024, 17:20Źródło komentarza: 7 lutego 1249 - po Prusach zostały kościołyAutor komentarza: HalaTreść komentarza: Mały drobiazg. W jakim mieście jest ten plac Kajki? Och redaktorzy...Data dodania komentarza: 21.07.2024, 12:04Źródło komentarza: Plac zabaw w Parku Kajki będzie wyremontowany M Autor komentarza: Żeglarz z Elbląga -pozdrawia Jaśnie Pana Starostę.Treść komentarza: Dlaczego rok po oddaniu do użytkowania nowy most w Nowakowie nie jest otwierany dla jednostek pływających częściej niż trzy razy dziennie ? Obecnie JAŚNIE PAN starosta zdecydował, że most nie będzie otwierany częściej. Co jest przyczyną tego stanu rzeczy? Stary prymitywny most był otwierany ok8-10 razy dziennie, a cała operacja trwała 5 minut. Dziś nowoczesny obiekt, otwierany jednym naciśnięciem guzika otwiera się ok 15 o ile nie nastąpi awaria (co zdarza b często ). Ogranicza to dość skutecznie możliwość wypłynięcia jachtem z Elbląga na Zalew i dalej na Zatokę jak i powrót do Elbląga. Czy o to chodziło w tej inwestycji za grube miliony ?Data dodania komentarza: 13.07.2024, 09:56Źródło komentarza: Most obrotowy w Nowakowie
Reklama